cz en de

Bezbolestné ošetření


Některé stomatologické výkony mohou být pro pacienty méně či více bolestivé. Práh vnímání bolesti není u všech pacientů stejný. Naši lékaři však disponují prostředky, kterými můžou pacienta bolesti zbavit a ošetření tím zpříjemnit.

V místním znecitlivění (lokální anestezie), je možné provádět bezbolestně nejen všechny typy chirurgického ošetření (vytažení zubu, resekce kořenového hrotu, zavedení zubního implantátu, odstranění kostní cysty apod.), ale i nepříjemné či bolestivé výkony, jako je ošetření hlubokých či krčkových zubních kazů nebo broušení zubů před zhotovením korunky nebo můstku.

Závažnější chirurgické výkony nebo rozsáhlejší zubní ošetření dospělých pacientů můžeme provést v hluboké sedaci (tzv. analgosedace). V těchto případech spolupracujeme se zkušeným anesteziologickým týmem.

U obtížně ošetřitelných či bázlivých pacientů provádíme stomatologické výkony za použití celkové anestezie. Zákrok lze provádět pouze po předchozí domluvě, spojené s prohlídkou a běžným předoperačním vyšetřením.


Takřka bezbolestné výkony

  • Moderní stomatologické zákroky jsou již takřka bezbolestné. Samozřejmostí je poskytnutí lokální anestezie pomocí injekce, nebo v případě nutnosti celková anestezie.
imgwodentist

imglight

Sehraný a kvalifikovaný lékařský tým